Bydlení

Výběr nového povlečení do ložnice: Jaké jsou aktuální trendy?

Povlečení, jež používáte v posteli své ložnice, výrazně ovlivňuje kvalitu spánku. Pokud se například v noci často budíte, případně se ráno cítíte unavení a nedostatečně vyspalí, problém může tkvít právě v tom, že ležíte v nevyhovujícím povlečení. Na co si dát pozor při jeho výběru a jaké jsou aktuální trendy v oblasti lůžkovin?

Povlečení a materiály

Zásadním kritériem je při výběru nového povlečení v obchodě kontrola materiálů, z nichž je vyrobené. Vždy raději sáhněte po trochu dražších modelech, u kterých máte jistotu, že jsou vyrobené z látek, jež neškodí vašemu zdraví.

Sázkou na jistotu je klasické bavlněné povlečení. Je příjemné na dotyk, zároveň má dobré vlastnosti z hlediska prodyšnosti a savosti. Najdou se však lidé, kterým bavlna nemusí vyhovovat. Pak je nutné se poohlédnout po jiných materiálech. Z umělých látek, které lze doporučit, se v poslední době těší velké oblibě mikrovlákno. Jeho velká přednost spočívá ve vysoké elasticitě, což však rozhodně není na úkor trvanlivosti a odolnosti. Je antialergenní, takže jej mohou využít i ti z vás, kteří mají citlivější pokožku.

Při koupi nového povlečení se naopak vyhněte laciným polyesterovým druhům povlečení. Nejenže nepůsobí zrovna moderně, ale často také škrábe, což samozřejmě znepříjemňuje váš odpočinek na lůžku.

Délka povlečení

Povlečení je nutné volit rovněž dle toho, jak velkou postel využíváte. Klasické rozměry jsou o délce do 2 metrů, lze však zakoupit také prodloužené povlečení, díky čemuž máte možnost jej aplikovat kupříkladu na manželskou postel. Vybíráte-li dětské povlečení, mohou být jeho parametry v obchodech dosti odlišné, takže si velikost tohoto povlečení před samotným nákupem zkontrolujte o to pečlivěji.

Povlečení hraje v každé ložnici nepochybně důležitou roli. Nezapomeňte na to, že je zapotřebí jej pravidelně měnit a prát, jinak se v něm zachytává prach, množí se v něm roztoči a bakterie, což rozhodně nepřispěje ke kvalitě spánku a zdraví.

Napsat komentář