Cestování

Španělsko

Víte proč je Španělsko tak oblíbenou turistickou destinací? Víte, proč turisty láká Španělsko? Tento článek by Vám měl dát odpovědi na tyto otázky.

Španělsko se rozprostírá na Pyrenejském poloostrově a jeho poloha nabízí ideální místo pro letní dovolenou. Jeho subtropická poloha přiláká ročně milióny turistů, kteří nejezdí jenom k moři, ale taká jezdí obdivovat Španělsko a jeho krásy. Španělsko je na východě omýváno Středozemním mořem na jehož pobřeží se rozprostírá řada vyhlášených letovisek – Costa Brava, Blanes, Costa del Sol, Costa Tropical apod.

Španělsko může turistům nabídnout i ostrovní dovolenou, protože součástí jeho území je i souostroví Baleáry, které nabízí turistům atraktivní destinace mezi něž patří například Mallorca, Menorca, Ibiza nebo Formentera. Největší ostrov souostroví Baleáry je Mallorca, která může nabídnout neuvěřitelných 300 slunečných dní v roce a jedny z nejkrásnějších písečných pláží v Evropě. Průměrná denní teplota na ostrově Mallorca se v červenci pohybuje okolo 24 °C.

Mezi další ostrovní destinace patří i Kanárské ostrovy, které Španělsko také vlastní. Kanárské ostrovy jsou nazývány ostrovy věčného jara a svůj podíl na tom určitě má i jejich subtropická poloha na severozápadě Afriky. Velká část ostrovů a ostrůvků vznikla sopečnou činností. Mezi největší ostrovy souostroví Kanárské ostrovy patří Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma. Španělsko má svoji nejvyšší horu – Pico de Teide – umístěnou na ostrově Tenerife, který patří k nejzelenějším ostrovům souostroví Kanárské ostrovy.

Španělsko dovolená nebo dovolená Španělsko jsou nejvyhledávanější fráze na českých vyhledávačích, které zadávají lidé, když chtějí navštívit Španělsko, které je pro dovolenou jako dělané. Možná i proto je španělská ekonomika závislá na masové turistice. Na oplátku Španělsko nabízí turistům velice kvalitní ubytování a spoustu turistických atrakcí, mezi něž patří i různé přírodní rezervace nebo taky velké množství památek, které jsou zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví – UNESCO.

Napsat komentář