Služby, rady, zajímavosti,  Zdraví,  Zprávy

Reflexní vestu se vyplatí mít nejen v autě

Že vás reflexní vesta ochrání, když při nějaké mimořádné situaci musíte vystoupit z auta do provozu, je všem jasné. Taková reflexní vesta vám ale může přijít vhod i při spoustě jiných příležitostí.

V autě povinnost

V České republice záklon ukládá povinnost mít ve vozidle reflexní vesty pouze řidičům. To však neznamená, že vybavit vůz vestami pro všechny cestující by bylo špatné. Naopak, nastane-li situace, že se i spolujezdci musí, například při dopravní nehodě, pohybovat blízko běžného provozu, s reflexní vestou tak mohou činit s větším pocitem bezpečí. Navíc, vyrazíte-li autem někam za hranice, ve velkém množství zemí (Slovensko, Rakousko a další) je reflexní vesta do auta povinná pro všechny cestující.

Vestu na kole či při běhu?

Nikdo po cyklistech nechce, aby nosili reflexní vesty při projížďkách v lese a za plného slunečního svitu. Když ale například jezdíte do práce na kole a vyjíždíte brzy ráno, když ještě není plně rozedněno, budete s vestou výrazně viditelnější. Podobně to může platit u motorkářů či chodců. Pokud vycházíte ven za snížené viditelnosti a vaše cesta vede po silnici, reflexní vestou zvýšíte bezpečnost svoji i kolem projíždějících řidičů.

Reflexní vesty pro děti

Dochází-li vaše děti do školy, na kroužky, sportovní tréninky apod. pěšky, vnuťte jim reflexní vestu. Jedna či dvě stokoruny, které dětská reflexní vesta stojí, je za tak výrazné zvýšení jejich viditelnosti skvělou cenou. Menší děti můžete k jejich nošení motivovat nákupem vesty s obrázky a oblíbenými pohádkovými postavičkami.

Nestačí jen obyčejné reflexní prvky?

Možná si řeknete, že ve všech výše zmíněných situacích vám stačí reflexní pásek pověšený na batohu. Nebo upnutý kolem zápěstí. Případně pár reflexních pruhů na bundě. Tyto reflexní prvky jsou sice také účinné, ale v tomto případě platí čím více, tím lépe. Zvlášť za zhoršené viditelnosti. Reflexní vesta je zkrátka výraznější, a tedy i účinnější prostředek k tomu, abyste byli při provozu lépe vidět.

Napsat komentář