Aktivní máma

magazin pro aktivní ženy

Proč dát perskému koberci přednost před těmi moderními a novodobými? Na rozdíl od nich jsou perské koberce až dodneška vyráběny z přírodních materiálů, a to včetně použitých barev. Díky tomu i našim dětem v bytě zajistíme výrazně zdravější prostředí než v interiéru přeplněném umělými vlákny a barvivy.

Perský koberec jako evergreen

Tradiční perský koberec je mezi námi již přes 4000 let. Tímto jménem se však honosí až od 30. let 19. století a dostal jej v Americe. Původně se perské koberce vyráběly výhradně v Íránu a na začátku 21. století se řemeslům souvisejícím s produkcí tradičních perských koberců věnovalo přes 10 milionů obyvatel Íránu. Perskými koberci se nazývají ale i další koberce podobného typu z přilehlých oblastí. E-shop Buchara.cz na svých webových stránkách Buchara.cz nabízí koberce turecké, nomádské, turkmenské, pakistánské a samozřejmě i tradiční Íránské.

Perský koberec pro zdraví i krásu

Pravé perské koberce se vyrábí výhradně z přírodních materiálů, nejčastěji z vlny, z hedvábí a z bavlny. Přírodní jsou rovněž používané barvy. Ty jsou navíc velice odolné a stále a tyto vlastnosti předávají i perským kobercům. Ty si svoji krásu a barevnost v tlumených odstínech umí zachovat mnoho desítek i stovek let. Perský koberec se proto nevyhazuje, ale jako vzácnost se dětí z generace na generaci. Jsou to tedy zdravé i krásné koberce, které se hodí nejen do tradičních interiérů.

Nejen pro shabby chic styl

Perský koberec je překvapivě přes svoji starobylost perfektně kombinovatelný s moderními prvky bydlení. Nemusíte být milovníkem shabby chic stylu, aby vám perský koberec skvěle zapadl do interiéru. Perfektně se hodí i do toho zcela minimalistického, do glamour stylu a překvapivě i do industriálního stylu, kde tvoří dokonalý kontrast k jeho podstatě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *