Služby,  Služby, rady, zajímavosti,  Zprávy

Jak vyřídit přídavky na děti v Německu?

Pokud pracujete v Německu a máte děti, s největší pravděpodobností máte nárok na přídavky na děti. Rozhodně byste si o ně měli požádat, protože jde o poměrně slušné peníze. Jak se zorientovat v německých zákonech a vše vyřídit?

Spousta lidí z ČR a Slovenska pracuje v Německu. Mají zde lepší pracovní uplatnění, a hlavně výhodnější finanční ohodnocení. Kromě toho potěší i nárok na přídavky (tzv. Kindergeld), rodičovský příspěvek, daňový přeplatek apod. Ve skutečnosti můžete získat dost peněz, pokud víte, jak na to.

Přídavky na dítě jsou poměrně vysoké

Na první a druhé dítě v Německu dostáváte 219 € měsíčně, na třetí jde o 225 € a na čtvrté a další dokonce o 250 €. Jestliže už pobíráte přídavky v Česku, výsledná částka se poníží, pořád ale pravděpodobně něco dostanete. Přídavky v Německu jsou vyšší než v ČR nebo na Slovensku.

Nárok na ně máte tehdy, když pracujete v Německu jako zaměstnanec, máte německé sociální pojištění a neomezenou daňovou povinnost. Přídavky na dítě se pobírají do 18., respektive 25. roku života dítěte, jestliže studuje na VŠ. Vyplácejí se maximálně za dobu 6 měsíců zpětně, proto byste si o ně měli požádat co nejdříve.

Co je potřeba pro získání německých přídavků?

Pro přídavky na dítě v Německu potřebujete pracovní smlouvu, rodné listy dětí, potvrzení o trvalém pobytu a další doklady. Co s nimi? Nemusíte na vyřizování být sami. Ozvěte se společnosti TJ-Legal, která se zabývá komunikací s německými úřady. Pro své klienty vyřizuje nejen Kindergeld, ale i celou řadu dalších záležitostí. Pomáhá jim získávat peníze od německých úřadů jednoduše a v plné možné výši. Za své služby si samozřejmě bere poplatek, avšak ten je minimální. Když navíc uvážíte, že bez pomoci TJ-Legal byste peníze možná ani nikdy nezískali, pořád jste v plusu. Poplatek se nemění podle počtu dětí, cena spolupráce zůstává neměnná po celou dobu, i když se vám narodí další dítě.

Napsat komentář