Zprávy

I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo

Děti, obzvláště ty nejmenší, milují loutková divadýlka. Hýbající se a mluvící postavičky si rychle získají jejich pozornost a vtáhnou je do děje. Víte, že takové divadlýko si můžete vytvořit i v domácích podmínkách? 

Byli jste někdy na profesionálním loutkovém představení pro malé děti? Z toho jejich nadšeného křiku a jásotu vám zřejmě šla hlava kolem. Děti se dokážou velmi rychle nadchnout a svou radost dávají neskrývaně najevo, ať již smíchem, jásotem, nebo křikem. Svou oblíbenou postavičku se navíc snaží navigovat a pomáhat jí.

Loutkové divadlo rozvíjí dětskou fantazii

Zábava ovšem není jediným přínosem loutkových divadel pro děti. Příběh ztvárněný barevnými hýbajícími se postavičkami rozvíjí dětskou fantazii, děti nutí kreativně přemýšlet, učí je improvizaci i komunikačním dovednostem.

Divadýlko nemusí být jen profesionální

K tomu, abyste své dítko zabavili, ovšem nemusíte navštěvovat jen divadla profesionální. Na trhu dnes najdete divadýlka, se kterými loutkovou divadelní scénu připravíte i v domácích podmínkách. Víte totiž, co se říká? Že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.

Kupte si své vlastní divadýlko

Specialistou na prodej loutkového divadla je například e-shop kufrik.cz. Loutková divadla, jež má ve své nabídce, jsou pro svou jednoduchost vhodná pro děti od tří let. Nejlevnější kvalitní papírové divadlo tu přitom pořídíte za pouhých 540 korun!

Pohádky z loutkového divadla

Vybírat můžete nejenom z nepřeberného množství krásných loutek, ale i pohádek, jako jsou Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Šípková Růženka, Sněhurka a sedm trpaslíků, Vlk a kůzlátka nebo o Budulínkovi. Jsou to právě tyto klasické pohádky z loutkového divadla, které se u dětí těší největšímu zájmu.

Nebojte se improvizace

A pokud se na to cítíte, můžete před svými dětmi i improvizovat. To si pak stačí pořídit několik loutek zvířátek a vytvářet vlastní příběhy. Uvidíte, že při této hře zabavíte i sami sebe, odpočinete si a přijdete na jiné myšlenky. A svá dítka nezapomeňte zapojit do hry! Co vy víte, třeba budete hrát s budoucím členem Národního divadla.

Napsat komentář