Zdraví

Antigenní testy slouží k rychlému odhalení COVID-19

Pravidla testování se v mnoha státech změnila, přičemž zaměstnavatelé jsou povinni testovat své zaměstnance antigenními testy pro rychlé odhalení přítomnosti COVID-19. Pokud máte antigenní test pozitivní, ještě se doporučuje podstoupit pro potvrzení PCR test, jehož výsledky však jsou až do 24 hodin.

 

V první řadě jsou antigenní testy rychlé, někdy odhalí COVID-19 ještě předtím, než se vůbec u vás projeví nějaké příznaky. Velkou výhodou je, že si můžete test provést sami doma. Sice antigenní testy nejsou tak přesné jako PCR testy, ovšem pro prevenci jsou ideální. Potřebný je stěr z krku, případně nosu. Záleží na tom, jaký druh antigenního testu zrovna máte.

 

Jak antigenní test funguje?

Úkolem rychlého antigenního testu je zjistit, jestli jsou v těle přítomny bílkoviny koronaviru COVID-19. Občas test odhalí onemocnění dříve, než se objeví nějaké symptomy. Sice nejsou tak přesné, pokud nemáte příznaky, někdy mohou být i falešně negativní či falešně pozitivní. Nicméně, na druhou stranu dokážou zachytit včas velké množství pozitivních případů na pracovišti, a tím zabránit dalšímu šíření.

 

Výsledek antigenního testu máte k dispozici do 10 až 20 minut. Test si uděláte i bez přítomnosti lékaře, protože si nemůžete nijak ublížit.

 

Kde antigenní testy koupit?

Jestliže si chcete koupit antigenní testy do zásoby, podívejte se do e-shopu DIAlekarna.cz, kde najdete produkty od spolehlivé a kvalitní značky Singclean. Ideální je zakoupit přímo větší sadu, protože vás potom jeden test vyjde na méně.

 

Singclean má v nabídce testovací sady založené na metodě koloidního zlata, což je spolehlivější než jiné metody. Do virtuálního košíku si přihoďte i infračervený teploměr, jež se vám bude v případě onemocnění určitě hodit. Tak neváhejte a začněte objednávat.

Napsat komentář