Bydlení

Pergola se hodí do každé zahrady

Na zahradě, kde absentuje vhodný přístřešek, je víceméně nemožné vybudovat chráněné venkovní posezení. Proto byste měli nad nějakou formou zastřešení určitě pouvažovat.

Musí dobře chránit hlavně před deštěm

Možností je docela hodně a kupodivu nejsou ani moc drahé. Například jednoduchý party stan se dá koupit za pár tisícovek, slunečník je možné sehnat dokonce ještě levněji.

Stany jsou sice velice praktické, avšak nevypadají jako něco extra. Do prostředí zahrady se moc nehodí, alespoň ne jako dlouhodobá kulisa. Některé slunečníky na druhou stranu vypadají skutečně k světu, avšak jsou vhodné pouze do hezkého počasí. I když některé modely již dokáží zadržet i menší množství dešťových kapek, proti trvalejšímu slejváku neobstojí.

To je také důvod, proč byste měli uvažovat o něčem sice finančně náročnějším, avšak také užitečnějším. Dobrou volbou je kupříkladu pergola-drevena.cz.

Svou funkci splní na výbornou

Pergola s vhodným typem střechy dokáže poskytnout adekvátní krytí před deštěm i slunečními paprsky. Některé modely navíc mohou mít i boční stěny, které pak slouží i jako ochrana proti větru.

Na rozdíl od party stanů jsou pergoly vizuálně zajímavé. Samozřejmě, že ne každý typ se bude hodit zrovna do vaší zahrady, nicméně když vyberete správně, určitě si nebudete stěžovat.

Střecha pro auta

Pokud nemáte garáž, můžete místo do pergoly investovat své peníze do některého z moderních přístřešků na auta. Na rozdíl od garáže chybí přístřešku stěny, ovšem nejedná se o chybu, nýbrž o vlastnost.

Absence stěn sice umožňuje potenciálním zlodějům a vandalům snadnější přístup k vozidlu, na druhou stranu auto díky tomu mnohem lépe schne, což je skvělá prevence proti rozvoji koroze.

Pergola i přístřešek se běžně dají objednat na zakázku. Nechcete-li však zbytečně utrácet, měli byste raději dát přednost prefabrikovaným typům. Jsou o dost levnější.

Napsat komentář