S botami to nebývá jednoduché. Bývá jich hodně a nebývají zrovna moc skladné. Pokud nechcete být zavaleni obuví různého druhu, bez sofistikovaných úložných prostor se neobejdete.
Je hodně žen, které boty dokonce sbírají. Znám jednu dámu, jejíž sbírka čítá neskutečných devadesát párů. Pro ty si pořídila speciální skleněnou vitrínu, která jí umožňuje kochat se se svými oblíbenými kousky pohledem. Byť se zřejmě jedná o extrém, i průměrná rodina dokáže nashromáždit pěkný počet párů – čím vyšší počet členů v domácnost, tím se v ní samozřejmě zvyšuje i počet bot. Byť zase znám muže, který si po celý rok vystačí se dvěma páry. To je ovšem zase opačný extrém.
Deset párů na jednu ženu – minimálně
Statistiky každopádně říkají, že žena v průměru vlastní deset párů bot. A ty potřebuje někam uložit – ty mimosezonní na suché a bezpečné místo třeba do krabice, a ty sezonní do botníku. A na základě jakých parametrů botník vybrat?
Vybíráme botník
Na trhu se setkáte s několika typy botníků, ať již se jedná o policové, výklopné, sedací či klasické regály na boty. Liší se od sebe jak barvou a materiálem, tak i svými rozměry (výškou, šířkou a hloubkou).
Široký, nebo úzký?
Výběr svého nového botníku budete muset podřídit dvěma hlavním faktorům, mezi něž spolu s množstvím bot, které by váš botník měl pojmout, patří i velikost předsíně, v níž botník bude stát. Na výběr tak máte botník úzký (50 cm), nebo široký (110 cm). Pokud zvolíte vyšší užší botník, doporučujeme jej připevnit ke stěně, aby se na některého člena vaší rodiny nepřevrhl. S místem v předsíni dobře nakládají i výklopné botníky.
Botník, nebo lavice? Obojí!
Svůj botník ovšem vybírejte i na základě druhu bot, jež v něm budete skladovat. Pro skladování kozaček a dalších vysokých bot jsou vhodné botníky policové. Je-li v hledáčku vašeho zájmu i pohodlí, zaměřte svou pozornost na produkt s názvem botník lavice, což je botník opatřený pohodlným čalouněním, na nějž se při obouvání můžete posadit.