Služby, rady, zajímavosti

5 důvodů, proč potřebujete profesionální účetnictví

Víte, proč mnoho začínajících podniků zanikne hned během prvního roku a půl svého působení? Jednou z hlavních příčin je častokrát špatné finanční řízení. S tím vám přitom již od začátku mohou pomoci profesionálové.

Opravujete si auto doma? Asi ne, pravděpodobně jdete do servisu. Stříháte se samostatně doma? Ne, jdete ke kadeřnici. Stejně tak byste měli přistupovat k účetnictví. Najděte si dobrou firmu, jež poskytuje mzdové účetnictví v Praze či ve vašem městě. Vyplatí se to.

1. Maximálně ušetříte na daních

Účetní mají v malíčku všechny možné daňové slevy, které byste mohli uplatnit. Nevybalí je na vás na konci roku, tehdy už je kolikrát pozdě, snadno je identifikují už v průběhu roku a poradí vám, jak se zachovat, abyste jich využili.

2. Vyhnete se auditu

Každá kontrola je nepříjemná. Přijít může vždycky, avšak mnohem vyšší šance na kontrolu je, jestliže se ve vašem účetnictví objevují nějaké podezřelé položky. S profesionálním účetním se vám nic takového nestane, protože si vše pohlídá.

3. Ušetříte čas i energii (a zdravý rozum)

Snažíte se ušetřit zpracováváním účetnictví vlastními silami? Zamyslete se nad tím, kolik času a úsilí jste tomu již věnovali. Nemluvě o tom, kolik by vás mohly stát případné chyby, jichž se dopustíte. Soustřeďte se raději na své podnikání a starost o účetnictví přenechte těm, kdo tomu rozumí.

4. Rozhodujte se informovaně

Majitelé firem si častokrát přejí, aby byli schopní si spočítat možné důsledky různých potenciálních akcí – třeba pronájmu nové kanceláře či najmutí více zaměstnanců. Dobrý účetní je i finančním poradcem, který vám s těmito strategickými rozhodnutími pomůže.

5. Plánujte do budoucna

Dobrý účetní se stará nejen o to, co se děje nyní, nýbrž také o budoucnost firmy. Naučte se vyznat v číslech a využívat je ve svůj prospěch.

Jestliže vás zajímá Praha zpracování účetnictví, určitě se ozvěte firmě DYPE, která k účetnictví přistupuje moderní formou a využívá všechny možné nástroje, aby vám pomohla posunout podnikání dál.

Napsat komentář