Služby,  Služby, rady, zajímavosti

Peníze uložené na účtu rodinu nezajistí. Před inflací je ochrání investiční zlato

Pojďte se postavit inflaci. Dnes a denně z našeho bankovního účtu ukrajuje nastřádané úspory. Řešením je za peníze nakoupit investiční zlato. Důležité je se zaměřit na správné prodejce, kteří nenavyšují svoji marži na úkor nás zákazníků.

Hlídejte si ceny investičního zlata

Jak to, že není investiční zlato při shodné gramáži vždy za stejnou cenu? A proč se nabídky prodejců liší až o 10 %, což není vůbec málo? „Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz. Jelikož však provozuje i kamenné prodejny s investičním zlatem, ví, že situace je jiná a cena zlata se u prodejců liší. Rozhodně apeluje na to, aby lidé před nákupem zlata hlídali nejen aktuální cenu zlata na komunitní burze, ale i ceny jednotlivých prodejců.

Prestižnější prodejci mají lepší ceny

Přestože je zažitou představa, že luxusně vypadající prodejna na prestižní adrese bude drahou, u prodeje investičního zlata je to jiné. Prodejny Pavla Trtíka sídlí na prestižních adresách – v pražském Obecním domě, v brněnském Dorn Office Centru, v bývalé budově státní banky ve Vsetíně a rovněž na Slovensku v Bratislavě (Dunajská 68), přesto patří k nejlevnějším na trhu. Naopak, vyšší cenu mají začínající prodejci s malými zkušenostmi či bez nich.

Jak si vybrat investiční zlato?

U nás se prodává především švýcarské investiční zlato. Žádná česká mincovna totiž zlaté slitky nevyrábí. Nedělá to dokonce ani žádná slovenská mincovna. Zákazníci a investoři do zlata tak v obou zemích nakupují švýcarské zlaté slitky. Pokud byste chtěli nakoupit investiční zlato anonymně, lze si vybrat investiční zlaté mince. Z nich jsou oblíbené rakouské Wiener Philharmnoniker.

Napsat komentář