Služby, rady, zajímavosti

Virtuální kancelář vám umožní pracovat odkudkoliv

Nevažte se na kancelář. Moderní trendy v podnikání jednoznačně preferují jak virtuální sídlo, tak virtuální kancelář.

Slovo virtuální ve vás nejspíš vyvolá poněkud podezřelý pocit, ale virtuální sídla a kanceláře nijak neomezuje ani zákon. V současnosti bývají nejlepším řešením nejen pro podnikatele, kteří nepotřebují dnes a denně kancelář. Chytří živnostníci i zakladatelé firem, ať již s.r.o. či akciových společností, využívají virtuální sídla. Co to přesně znamená a kde si toto sídlo nejlépe zřídit?

Dle zákona musí mít každý podnikatel a firma sídlo

Nemusí v něm však skutečně sídlit. Postačí, když je označeno názvem firmy. Díky tomu podnikatelé využívají tzv. virtuální sídla. Oblíbené je sídlo firmy Praha. Proč? Dodává vám na serióznosti. Navíc v Praze je menší pravděpodobnost, že k vám dorazí kontroly z různých úřadů. Zejména četnost kontrol z finančního úřadu je nesrovnatelně nižší, než když máte sídlo na maloměstě či v některé z obcí.

Ideální je zřídit si virtuální kancelář

Virtuální kancelář je vyšší level virtuálního sídla. Poskytovatel sídla vám navíc nabídne vhodné služby. Obvykle jde o přebírání pošty, její skenování a přeposílání e-mailem i přeposílání poštou. Nabídka služeb virtuální kanceláře však může být výrazně širší. Tradičně jde o fyzický pronájem skutečné kanceláře, tedy se stolem a potřebnou technikou pro tisk, kopírování, s telefonem i s projektorem. K dispozici bývá též společná kuchyňka pro více uživatelů. Někdy si je možné pronajmout zasedací místnost pro větší schůzky. Právě ke schůzkám tyto virtuální kanceláře slouží nejčastěji.

Pracujete tedy odkudkoliv, z home office či z jiné kanceláře, ale když potřebujete, můžete využít reprezentativní virtuální kancelář. Ke kvalitní službě virtuální kanceláře lze mít i asistentku pro vyřízení denní administrativy, účetní, správce počítačová techniky, specialistu na reklamu i servisní pracovníky pro správu webu.

Napsat komentář