Články: Zajímavé stránky, knihy, tipy

Profesia days 2014 – vaše šance na novou práci

Hledáte novou práci? Nenechte si ujít 4. ročník veletrhu práce Profesia days, který se uskuteční  22.-23. října 2014 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Najdete zde kariérní poradenství, nabídku volných míst, zónu pro rodiče s dětmi i workshopy pro zvýšení vašich šancí získat práci. Vstup na  veletrh je zdarma.

Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa

Síť mateřských center ve spolupráci se společností Scio a KC Kampa zvou 5. září od 14 do 18 h všechny aktivní mámy a táty do pražského parku Kampa na odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa. Akce se koná při příležitosti prvního školního týdne v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny a věnuje se tématu vzdělávání, které je zároveň zářijovým tématem kampaně.

Dětskou skluzavku na každou zahradu!

V současném počítačovém světě chybí dětem přirozený pohyb a aktivita. Tráví neúměrně mnoho času doma při pasivní zábavě u TV, počítače či nějaké multimediální hračky, u kterých výrobce zaručuje zbystření smyslů. Pohyb ale žádná digitální hračka nenahradí! Proto pokud chcete svému dítku udělat radost a dopřát mu zdravý pohyb, pořiďte mu skluzavku.

Jak vybrat dobrou chůvu pro děti?

Při péči o dítě volíme nejčastěji výpomoc prarodičů nebo jiných příbuzných, ale ne vždy tuto možnost máme. Jak tedy postupovat při volbě té správné chůvy, aniž bychom měli kontakty a reference od známých?
Na radu jsme se zeptali Domelie.cz, inzertního portálu služeb pro domácnost, kde si můžete najít pomoc do domácnosti, k dětem nebo k prarodičům. Najdete zde velký výběr poskytovatelů – paní na hlídání a úklid, lektory a doučování, služebné i pomoc na zahradu.

InspiroMatky: Každá dovolená jednou končí, i ta mateřská

Sice se vám to teď nezdá, ale čas uteče a najednou se máte vrátit zpět do zaměstnání. Jenže… Jenže to už dávno není „ta práce“, kterou si pamatujete. Lidé se změnili, stejně jako pracovní náplň. Anebo se změnily pozice a ta vaše už dávno není. V tom případě vás čeká koloběh hledání nové práce a vy nevíte jak začít. Ze všech stran sice slýcháte dobře míněné rady, ale když přijde na lámání chleba, jste v tom sama. Podobné pocity a zkušenosti vedly tři maminky, lektorky a profesionálky v oblasti personalistiky k tomu, aby založily spolek InspiroMatky.

Jak sladit rodinný a pracovní život – bezplatné besedy pro rodiče

Návrat do zaměstnání, efektivní skloubení práce a rodiny, podpůrná a sociální síť pro rodiny s dětmi. To jsou témata tří besed, které pro rodiče dětí předškolního věku pořádá Zdravotnické zařízení městské části Praha 4. Cyklu informačních besed na téma JAK SLADIT RODINNÝ A PRACOVNÍ ŽIVOT se můžete zúčastnit 8., 16. a 24. dubna 2014.