Články: Zajímavé stránky, knihy, tipy

Startuje nový projekt: Tátové čtou dětem

Kampaň v knihovnách po celé České republice a na sociálních sítích chce povzbudit otce, aby byli ve čtení dětem aktivnější. Mohou tak pozitivně ovlivnit rodinné vztahy i čtenářské návyky a školní výsledky svých potomků. Kampaň pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Liga otevřených mužů (LOM). Zapojit se může i váš taťka!

Flexi-slaďování v praxi – inspirace z Čech i zahraničí

Jak se daří vytvářet pracovní podmínky pro rodiče s dětmi v praxi? A jak hodnotí výsledky flexibilního zaměstnávání sami zaměstnavatelé? O své zkušenosti se v novém sborníku projektu FIT FOR FLEXI podělily například společnosti Hennlich, MANN+HUMMEL, ČSOB, Algotech či neziskové organizace Oblastní Charita Pardubice a Česká ambilympijská asociace.

Profesia days 2014 – vaše šance na novou práci

Hledáte novou práci? Nenechte si ujít 4. ročník veletrhu práce Profesia days, který se uskuteční  22.-23. října 2014 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Najdete zde kariérní poradenství, nabídku volných míst, zónu pro rodiče s dětmi i workshopy pro zvýšení vašich šancí získat práci. Vstup na  veletrh je zdarma.

Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa

Síť mateřských center ve spolupráci se společností Scio a KC Kampa zvou 5. září od 14 do 18 h všechny aktivní mámy a táty do pražského parku Kampa na odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa. Akce se koná při příležitosti prvního školního týdne v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny a věnuje se tématu vzdělávání, které je zároveň zářijovým tématem kampaně.

Dětskou skluzavku na každou zahradu!

V současném počítačovém světě chybí dětem přirozený pohyb a aktivita. Tráví neúměrně mnoho času doma při pasivní zábavě u TV, počítače či nějaké multimediální hračky, u kterých výrobce zaručuje zbystření smyslů. Pohyb ale žádná digitální hračka nenahradí! Proto pokud chcete svému dítku udělat radost a dopřát mu zdravý pohyb, pořiďte mu skluzavku.

Jak vybrat dobrou chůvu pro děti?

Při péči o dítě volíme nejčastěji výpomoc prarodičů nebo jiných příbuzných, ale ne vždy tuto možnost máme. Jak tedy postupovat při volbě té správné chůvy, aniž bychom měli kontakty a reference od známých?
Na radu jsme se zeptali Domelie.cz, inzertního portálu služeb pro domácnost, kde si můžete najít pomoc do domácnosti, k dětem nebo k prarodičům. Najdete zde velký výběr poskytovatelů – paní na hlídání a úklid, lektory a doučování, služebné i pomoc na zahradu.