Články: Ostatní

IV. ročník festivalu pro neposedné děti a znavené rodiče – PODZIMNÍ HRÁTKY aneb BRÁNA DO PRAVĚKU

Umíte vyrobit oštěp? Víte, jak rozdělat oheň? Zajímá vás, jak žili dinosauři? Letošní festival Podzimní hrátky, jehož partnerem je také AktivniMama.cz, se ponese ve znamení „cesty do pravěku“. Dětem i jejich rodičům a prarodičům nabídne širokou škálu zábavných aktivit, díky nimž se ponoří do pradávné historie a zamíří až ke vzniku Země. Pravěkem bude provázet herec a moderátor Petr Vacek.

Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa

Síť mateřských center ve spolupráci se společností Scio a KC Kampa zvou 5. září od 14 do 18 h všechny aktivní mámy a táty do pražského parku Kampa na odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa. Akce se koná při příležitosti prvního školního týdne v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny a věnuje se tématu vzdělávání, které je zároveň zářijovým tématem kampaně.

Dětskou skluzavku na každou zahradu!

V současném počítačovém světě chybí dětem přirozený pohyb a aktivita. Tráví neúměrně mnoho času doma při pasivní zábavě u TV, počítače či nějaké multimediální hračky, u kterých výrobce zaručuje zbystření smyslů. Pohyb ale žádná digitální hračka nenahradí! Proto pokud chcete svému dítku udělat radost a dopřát mu zdravý pohyb, pořiďte mu skluzavku.

TCpko pomáhá ženám s podnikáním a startem jejich kariéry

Co-workové, poradenské a vzdělávací centrum TOP CENTRUM PODNIKATELEK pomáhá v Brně začínajícím podnikatelkám a manažerkám, maminkám po mateřské dovolené, které chtějí úspěšně nastartovat svou kariéru a vrátit se do pracovního procesu. Centrum je financované z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Díky tomu jsou jeho služby pro klientky bezplatné. Přečtěte si drsný a inspirativní příběh jedné z nich.

Jak vybrat dobrou chůvu pro děti?

Při péči o dítě volíme nejčastěji výpomoc prarodičů nebo jiných příbuzných, ale ne vždy tuto možnost máme. Jak tedy postupovat při volbě té správné chůvy, aniž bychom měli kontakty a reference od známých?
Na radu jsme se zeptali Domelie.cz, inzertního portálu služeb pro domácnost, kde si můžete najít pomoc do domácnosti, k dětem nebo k prarodičům. Najdete zde velký výběr poskytovatelů – paní na hlídání a úklid, lektory a doučování, služebné i pomoc na zahradu.

Uvažujete o přivýdělku na mateřské či rodičovské dovolené? Nebojte se oslovit svého zaměstnavatele.

Jsou ženy, které se bez váhání rozhodnou pro odchod na mateřskou dovolenou na tři i více roků. Rozhodování to pro ně těžké není, chtějí se věnovat svým dětem na maximum, a pokud je jejich zaměstnání příliš nenaplňuje, přivítají tuto možnost i s otevřenou náručí. Jsou ale i takové ženy, které z trhu práce na dobu delší než několik měsíců odejít nechtějí. V takové situaci je nyní i nastávající maminka Zuzana.