Články: Sebeorganizace aneb Jak to všechno zvládnout

Matky s dětmi nemusejí pracovat po nocích, mají útočiště

Coworkingové centrum MumrajRodiče, kteří pečují o děti a zároveň potřebují pracovat, využívají nové coworkingové centru v Praze. Sdílenou kancelář a dílnu za 40 Kč/hodinu včetně hlídání dětí. První coworkerky nejvíce oceňují vzájemnou inspiraci, klid na práci a více času na rodinu.

Návrat do práce = malá noční můra?

Z práce do jesliček, školičky nebo školy či školky, zajistit dětem odpolední program, nakoupit, uvařit, uklidit, uspat, vyprat…atd. a ráno znovu a zítra zas…. Návrat do práce. Kolotoč, který se na vás chystá, ve vás právem vzbuzuje obavy. Jak z toho ven? Jak všechno uspořádat tak, aby se celé rodině žilo pohodlně a třeba i s lehkostí? Jde to? Pomoci vám mohou bezplatné webináře, které pořádá organizace APERIO.

Nestíháte? To je jenom ve vašich rukách!

Tuhle větu mi před lety řekl jeden lektor, když jsem si mu stěžovala, že mám ve své manažerské práci příliš mnoho povinností a skoro žádný čas na rodinu, o sobě ani nemluvě.
V daný okamžik mě sice naštval, ale pravdu měl. Co vůbec znamená time management a co uspořádání času člověku přinese?

Strukturované myšlení – jak efektivně dosáhnout cíle?

obrázekNemáte-li možnost navštěvovat naše kurzy Aktivní máma, nabízíme Vám alespoň zprostředkovaně techniku, která se může hodit při hledání pracovního místa či při řešení komplikovanějšího problému. Zjednodušeně řečeno, naplánujeme si cestu k řešení nějakého problému tak, abychom maximalizovali možnost dosažení cíle. Že je hezčí kráčet životem spontánně a bez naplánované trasy? V mnoha případech ano, ale týká-li se to našeho zaměstnání, je zasazení určité racionální profesionality nutné. Ne-li nutné, tak velmi prospěšné.