Články: Rady personalistky

Individuální personální konzultace – seznamte se!

www.zpetdoprace.cz

Nevíte, jak správně napsat motivační dopis a životopis a jak zaujmout u přijímacího pohovoru? Řešením může být individuální personální konzultace. Co obnáší a jak probíhá, jsme se zeptali personální poradkyně Radky Štefíkové.

Jak si poradit s motivačním dopisem?

Mohlo by se zdát, že vytvořit motivační dopis je hračka. Nevyplatí se ho ale podceňovat. Jsou společnosti, které motivační dopis vyžadují a je pro ně vodítkem.  Posuzují, jak kandidáti dokážou zaujmout, formulovat myšlenky, jak jsou na tom se slovní zásobou, ale i schopností vyjadřovat se stručně.

Odměňování – 1.část – MZDA

Každý z nás máme jinou motivaci, co nás žene do práce. Může to být pocit uznání a pochvaly za dobře odvedenou práci, nebo hledání nových sociálních kontaktů, a pro většinu z nás tolik potřebné peníze. Nejen, že nás to těší, že dostáváme peníze, hlavně je potřebujeme. Abychom zaplatili potřebné, běžel provoz domácnosti, udělali si radost a tak. Když nastupujeme nově do práce, nebo se vracíme z rodičovské dovolené zpět,  peníze bývají mezi prvními, co nás zajímá.

Kam milé KAM jdete?

Asi se divíte, co je to za titulek, že? V použité zkratce se skrývá další téma, které bych ráda otevřela a pokusila se objasnit. A to sice: Jak se zorientovat v nabídce volných pracovních pozic/míst? Hádáte správně, právě ta použitá zkratka v sobě skrývá název pracovní pozice.

Každý, kdo se zajímal o nabídku volných pracovních míst na internetu i v personálních agenturách, se setkal s tím, že se to jen hemží anglickými názvy. Tento jev se k nám dostal prostřednictvím poboček zahraničních společností, které označování pracovních pozic převzaly spolu s organizační strukturou od mateřských společností.

Přijímací pohovor jinak – AC/DC

Možná, že vás ke čtení tohoto článku nalákala výše uvedená zkratka. Jenže to vás zklamu, o hudební zážitek bohužel/naštěstí nepůjde. Naposledy jsem zde psala o standardním přijímacím pohovoru, nyní se podívejme na další specifické druhy pohovorů.

Přijímací pohovor nemusí být horor

Vaše rodičovská „dovolená“ končí. K původnímu zaměstnavateli se nevracíte. Ve chvilkách volna jste oprášila životopis a rozeslala firmám/agenturám nabízející volné místo. Místo se Vám zdá alespoň trošku odpovídající Vaší kvalifikaci a sladitelné s rodinou a ostatními povinnostmi, které máte. Začínají přicházet odpovědi, a s nimi i pozvání na přijímací pohovory. Některé z nás začínají panikařit nyní, jiné až když stojí před dveřmi místnosti, kde se bude daný pohovor konat.