Články: Ostatní

Uvažujete o přivýdělku na mateřské či rodičovské dovolené? Nebojte se oslovit svého zaměstnavatele.

Jsou ženy, které se bez váhání rozhodnou pro odchod na mateřskou dovolenou na tři i více roků. Rozhodování to pro ně těžké není, chtějí se věnovat svým dětem na maximum, a pokud je jejich zaměstnání příliš nenaplňuje, přivítají tuto možnost i s otevřenou náručí. Jsou ale i takové ženy, které z trhu práce na dobu delší než několik měsíců odejít nechtějí. V takové situaci je nyní i nastávající maminka Zuzana.

Jak sladit rodinný a pracovní život – bezplatné besedy pro rodiče

Návrat do zaměstnání, efektivní skloubení práce a rodiny, podpůrná a sociální síť pro rodiny s dětmi. To jsou témata tří besed, které pro rodiče dětí předškolního věku pořádá Zdravotnické zařízení městské části Praha 4. Cyklu informačních besed na téma JAK SLADIT RODINNÝ A PRACOVNÍ ŽIVOT se můžete zúčastnit 8., 16. a 24. dubna 2014.

Tip pro maminky: V Chorvatsku je dovolená nejlevnější

Dovolená ChorvatskoS novým rokem nastal nejvyšší čas naplánovat prázdniny. Už víte, jaká bude vaše dovolená 2014? Nejraději tráví Češi letní dovolenou v Chorvatsku, neboť tato destinace je cenově nejpřívětivější ze všech jižních zemí Evropy. V Chorvatsku zažijete jedinečnou uvolněnou atmosféru provoněnou levandulí. Na Jadranu na vás mimo to čeká i průzračné moře a úchvatné přírodní subtropické parky! Takovým krásám lze jen těžko odolat.

Nakolik je Evropa opravdu flexibilní? A co Česko?

Máte představu, jak vypadá rodičovská dovolená v Německu? Ocenili byste možnost běžně pracovat na zkrácený úvazek tak jako ve Švédsku? Věděli jste, že v Polsku je již zavedena placená otcovská dovolená? A jak si Česká republika vede v porovnání s těmito státy?

Přijďte strávit den na Kongresu žen!

První český Kongres žen se uskuteční 15. června 2013 v Praze. Odehrají se zde semináře k tématu ženy a trh práce, slaďování rodinného a pracovního života a workshopy zaměřené na rozvoj dovedností a schopností  žen – např. mentoring, rétorika, prezentační dovednosti a time-management.  Doprovodný program kongresu pamatuje i na děti.

Čtvrtý ročník Equal Pay Day – Den rovnosti platů v ČR

Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí v řadě evropských zemí. Tato akce se v České republice koná  již počtvrté, a to 24. dubna 2013 v Praze-Vysočanech v hotelu Clarion. Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech, se stala červená kabelka, taška či peněženka. Barvu zvolily organizátorky podle toho, že červená v účetnictví znamená ztrátu. Ženy v České republice totiž dostávají za stejnou práci o více než 26 % méně než muži a tento rozdíl se neustále zvětšuje.

Sdílená řemeslná dílna pomáhá rodičům v Brně odstartovat vlastní podnikání

Sdílené řemeslné dílnyRodiče s malými dětmi z Jihomoravského kraje, kteří se zabývají řemeslnou výrobou, mohou od února 2013 bezplatně provozovat svoji činnost ve sdílené řemeslné dílně v brněnském Mateřském a vzdělávacím centru Andílek. K dispozici zde mají hlídání dětí a také vzdělávání a poradenství pro usnadnění rozjezdu vlastního podnikání.