Články: Ostatní

Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa

Síť mateřských center ve spolupráci se společností Scio a KC Kampa zvou 5. září od 14 do 18 h všechny aktivní mámy a táty do pražského parku Kampa na odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Rodina jako první univerzita dítěte“ aneb Honzík a Mařenka se vydávají do světa. Akce se koná při příležitosti prvního školního týdne v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny a věnuje se tématu vzdělávání, které je zároveň zářijovým tématem kampaně.

Dětskou skluzavku na každou zahradu!

V současném počítačovém světě chybí dětem přirozený pohyb a aktivita. Tráví neúměrně mnoho času doma při pasivní zábavě u TV, počítače či nějaké multimediální hračky, u kterých výrobce zaručuje zbystření smyslů. Pohyb ale žádná digitální hračka nenahradí! Proto pokud chcete svému dítku udělat radost a dopřát mu zdravý pohyb, pořiďte mu skluzavku.

TCpko pomáhá ženám s podnikáním a startem jejich kariéry

Co-workové, poradenské a vzdělávací centrum TOP CENTRUM PODNIKATELEK pomáhá v Brně začínajícím podnikatelkám a manažerkám, maminkám po mateřské dovolené, které chtějí úspěšně nastartovat svou kariéru a vrátit se do pracovního procesu. Centrum je financované z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Díky tomu jsou jeho služby pro klientky bezplatné. Přečtěte si drsný a inspirativní příběh jedné z nich.

Jak vybrat dobrou chůvu pro děti?

Při péči o dítě volíme nejčastěji výpomoc prarodičů nebo jiných příbuzných, ale ne vždy tuto možnost máme. Jak tedy postupovat při volbě té správné chůvy, aniž bychom měli kontakty a reference od známých?
Na radu jsme se zeptali Domelie.cz, inzertního portálu služeb pro domácnost, kde si můžete najít pomoc do domácnosti, k dětem nebo k prarodičům. Najdete zde velký výběr poskytovatelů – paní na hlídání a úklid, lektory a doučování, služebné i pomoc na zahradu.

Uvažujete o přivýdělku na mateřské či rodičovské dovolené? Nebojte se oslovit svého zaměstnavatele.

Jsou ženy, které se bez váhání rozhodnou pro odchod na mateřskou dovolenou na tři i více roků. Rozhodování to pro ně těžké není, chtějí se věnovat svým dětem na maximum, a pokud je jejich zaměstnání příliš nenaplňuje, přivítají tuto možnost i s otevřenou náručí. Jsou ale i takové ženy, které z trhu práce na dobu delší než několik měsíců odejít nechtějí. V takové situaci je nyní i nastávající maminka Zuzana.

Jak sladit rodinný a pracovní život – bezplatné besedy pro rodiče

Návrat do zaměstnání, efektivní skloubení práce a rodiny, podpůrná a sociální síť pro rodiny s dětmi. To jsou témata tří besed, které pro rodiče dětí předškolního věku pořádá Zdravotnické zařízení městské části Praha 4. Cyklu informačních besed na téma JAK SLADIT RODINNÝ A PRACOVNÍ ŽIVOT se můžete zúčastnit 8., 16. a 24. dubna 2014.