Přivýdělek příležitostnou činností

DOTAZ

Jsem na RD a chtěla bych začít prodávat vlastnoručně vyrobené háčkované čepičky. Čistý zisk po odečtení nákladů je cca 50-80Kč za čepičku. Poněvadž háčkuji po večerech nebo když dítko spí, takže nestihnu uháčkovat měsíčně víc než 20ks čepiček. Takže čistý měsíční zisk cca 1000Kč-1200Kč.
Nerada bych se dostala do nějakých problémů, musím kvůli tomutu přivýdělku podávat daňové přiznání a musím mít ŽL? Nebo je to tak, jako když někteří lidé pečou např. vánoční cukroví a můžou si nějakou částku přivydělat bez ŽL a bez vedení účta atd?

ODPOVĚĎ

Tato Vaše činnost by mohla spadat do kategorie příležitostné činnosti, tudíž by nemusela za určitých okolností ani podléhat zdanění ani by zde nebyl požadován ŽL viz.http://www.jakpodnikat.cz/prilezitostna-cinnost.php

Vzhledem k tomu, že Váš dotaz ovšem obsahově přesahuje naší poradnu, doporučuji konzultovat s oddborníky v této problematice, a to z hlediska daní z daňovým poradcem ( kvůli možným změnám v právních předpisech ) a pro Vaše ujištění rovněž s živnostenským úřadem.

Další články z rubriky


Přidat komentář