Odstupné – co je pro mne výhodnější?

DOTAZ

10.3.2011 končím mateřskou dovolenou po 3 letech, kdy pobírám RP. V práci mi ale bylo řečeno, že dostanu výpověď podle & 52 odst.c pro nadbytečnost. Mám dvě možnosti : buď 5 měsíční odstupné po dohodě, nebo nastoupím, dostanu výpověď a pak 3 měsíční odstupné. Můžete mi napsat, co je pro mě výhodnější?
Již jsem si začala hledat jinou práci a chtěla bych se tímto zeptat, pokud se mi ji podaří najít a s nástupem ihned nebo v ještě v době mateřské, jak mám postupovat? A je možné se s budoucím zaměstnavatelem domluvit po dobu mé mateřské tj. do 10.3.2011 abych pracovala na dohodu abych nepřišla o odstupné z předešlého zaměstnání? Protože asi pokud mi bude sepsána pracovní smlouva, tak bych asi o to odstupné přišla. Můžete mi poradit?

ODPOVĚĎ

Se změnou právních předpisů i v oblasti podpory v nezaměstnanosti, je pro Vás výhodnější varianta výpovědi. Na dohodu Vám zaměstnavatel nenabízí nic navíc-budete patrně 2 měsíce ve výpovědní době doma (překážka na straně zaměstnavatele), což jsou dvě mzdy a pak tři odstupné. Pokud byste ovšem sehnala nové zaměstnání podepište určitě dohodu s bývalým zaměstnavatelem s datem nástupu např. 11.3. 2011.Po zbytek RD můžete  také pracovat u nového zaměstnavatele na dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti. Naše právní předpisy ve své podstatě nevylučují ani souběžné uzavření nové PS,vliv na odstupné by to mělo v té rovině, že vcelku oprávněně by starý zaměstnavatel s Vámi dohodu s odstupným nechtěl zřejmě uzavřít a formálně by trval na Vašem nástupu do původní práce, tak abyste s ním uzavřela dohodu o skončení pracovního poměru bez odstupného.

Další články z rubriky


Přidat komentář