Nárok na konkrétní prac. místo pouze po MD nikoliv po RD

DOTAZ

Končí mi tříletá rodičovská dovolená. Asi před měsícem jsem absolvovala schůzku se zaměstnavatelem ohledně podmínek nástupu do práce, bylo mi však řečeno, že se mnou již nepočítá, že si ponechá zaměstnankyni, která byla přijata na dobu zástupu za mou mateřskou a rodičovskou dovolenou. Nabídl mi práci úplně jiného druhu než mám sjednanou v pracovní smlouvě nebo výpověď s tříměsíčním odstupným. Zareagovala jsem odmítavým přístupem (mám nárok na vrácení na místo, když se nezrušilo), no a on teď provedl organizační změnu a k 1. 7. 2011 místo zrušil. Nijak se mnou nekomunikuje a jelikož se jedná o školu, která má červenec a srpen prázdniny, chci se zeptat, jak přesně mám jednat.

Měla bych do práce nastoupit 29. 8. 2011 (26. 8. – syn má 3 roky, připadá na pátek, takže nástup v pondělí, že? Mám tedy toho 29. 8. 2011 přijít do práce, když se mnou zaměstnavatel o prázdninách nebude komunikovat?
Kdyby mi ten den 29. 8. 2011 dal výpověď, která začne plynout 1. 9. 2011 – co ty dny 29. – 31. 8. 2011? Mám chodit do práce?
Pokud se dohodneme, že ve výpovědní době budu doma, mám sepsat nějakou písemnost? A ty dny 29. – 31. 8. 2011 můžu být taky doma?

ODPOVĚĎ

Nárok na konkrétní pracovní místo (jak už zde v poradně bylo mnohokrát konstatováno) máte pouze po návratu z mateřské nikoliv rodičovské dovolené. Po návratu z rodičovské dovolené Vás zaměstnavatel musí zařadit dle Vaší pracovní smlouvy (nicméně, pokud nic vhodného neexistuje- nabídne Vám možnost výpovědi z důvodu „ nadbytečnosti “.) Do práce musíte řádně nastoupit, obdržíte výpověď- doma můžete být pouze na základě písemného pokynu zaměstnavatele (písemnou formu zákon neukláda, ale je to pro Vaši jistotu).

Další články z rubriky


Přidat komentář